Ara

BOB - Best of Burger / Kadıköy - İstanbul

Aynı ilçedeki diğer burgerler


Ad
:
BOB - Best of Burger
Telefon
:
(0216) 330 01 02
E-Posta Adresi
Restoranın Türü
:
Sokak Yemekleri Restoranı
Çalışma Saatleri
:
12:00 – 23:00
Şubesi Var mı?
:
Yok
Restoran Özellikleri
:
Kadıköy'de gözlemlediğim burgerci patlaması nedir, ne değildir diyerek geçtiğimiz hafta üç dükkana uğradım. Bunlardan biri olan Geçtiğimiz günlerde Kadıköy'de açılan @bob_bestofburger! Moda Zeplin'in yan sokağında olan mekan henüz üç haftalık. Göreceli olarak minnak bile denilebilecek kadar olan işletmenin sahibi ilgili biri. Biraz sohbet etme şansımız oldu.
Fiyat Aralığı
:
20 TL - 36 TL
Yemek Puanı
:
Dekor Puanı
:
Servis Puanı
:
Denenen Burger Adı
:
Bob
Denenen Burger Puanı
:
Köftesi
:
Dana döş ve kaburga
Ne Eti
:
Yerli Dana
Hayvanın Neresinden
:
Döş, Kaburga
Kaç Gram
:
140 gr. ya da 180 gr.
Nerede Pişiyor
:
Düz pişirme ızgarası (plate)
Baharatlar Neler
:
Tuz, karabiber
Diğer Malzemeler
:
Dana beykın, eritme burger peyniri, kaşkaval peyniri, karamelize soğan
Tat
:
140 gr. ve 280 gr.'lık iki seçeneği olan köftelerinin sululuğu ve tuzu yerinde, biberi de bence biraz kendini fazla hissettiriyor gibiydi. Ayrıca yine kişisel bir yorum olacak ama düz pişirme alanı (plate) üzerinde 140 gr.'lık kalın ve yağlı (dana döşten) köftenin pişmesiyle yağın yanması sonucu çıkan is tadı, pek çok tadın önüne geçiyordu. Bunların ikisi de büyük sorunlar değil. Mahallenin fırınına yaptırdıkları ekmek için olumsuz bir yorumum yok. Küçük alanlı dükkanlarından daha büyük bir yere geçerlerse umarım kendi ekmeklerini de yaparlar.
Notlar
:
Burger peyniri orta kaliteli olsa da iyi erimiş. Karamelize soğandan bekleyeceğiniz tatlılık yerine asidik tatlar öne çıkıyor. Sanırım balzamik ya da benzeri bir sosun marifeti olabilir. Tam emin değilim ayrıca da sormadım çünkü rahatsız da etmedi. Yalnız sözüm dana beykına. Ey işletmeler, her şarküteri ürünü nasıl pastırma değilse, her burgere katılan da beykın olamaz. Kaşkaval peyniri kullanmak ve erimiş olarak servis etmek ise en iyi yaptıkları şey olabilir. Tebrikler! 140 gr. köfteli Bob burgerin fiyatı, yanında patates, düzgün bir kornişon ve haydari sos ile 26₺. - ✏️ Özetle, Kadıköy'de türeyen vasat burgerciler arasından çıkacak kadar iddialı ancak İstanbul'un "Best Of Burgers" listesine girmek için bir siklet hafif. Anadolu yakasında burger arayanlar için bir durak olabilir.
Puanlama
:


Yorum Yazın