Ara

Elbet Steakhouse / Beşiktaş - İstanbul

Aynı ilçedeki diğer burgerler


Ad
:
Elbet Steakhouse
Telefon
:
(0212) 351 03 44
Web Sitesi
:
-
E-Posta Adresi
Restoranın Türü
:
Et Lokantası
Çalışma Saatleri
:
11:30 - 01:00
Şubesi Var mı?
:
Yok
Restoran Özellikleri
:
Sahibini/şefini Nusret'in ilk dükkanından hatırladığım Elbet, Nusret'in burgerinin bir başka versiyonunu servis ediyor. Tatlı ekmeği, 200 gr. dana döşten yağlı köftesi, pınar marka burger peyniri, pekmez eklentili karamelize soğanı ve füme kaburga eti ile pek çok başarılı burger dükkanının uyguladığı reçeteyi uygulamış.
Fiyat Aralığı
:
15 TL - 250 TL
Yemek Puanı
:
Dekor Puanı
:
Servis Puanı
:
Denenen Burger Adı
:
Cheeseburger
Denenen Burger Puanı
:
Köftesi
:
Dana döş, kaburga, sırt
Ne Eti
:
Yerli Dana
Hayvanın Neresinden
:
Döş, Kaburga, Sırt
Kaç Gram
:
200 gr.
Nerede Pişiyor
:
Kömür ızgara
Baharatlar Neler
:
Tuz, karabiber
Diğer Malzemeler
:
Burger peyniri, karamelize soğan, füme antrikot
Tat
:
Kendi ürettikleri ekmekleri hafif tatlı olmasına rağmen hiç bir tadın önüne geçmiyor. Kömürde pişen köftesi de hem yağ dengeli hem de bol sulu. Peyniri sıradan olsa da karamelize soğanı ve füme etiyle tat olarak fark yaratmaya çalışmışlar. Özetle, 23 TL'ye yanında patates ve mısır ile servis ettikleri burgerleri, pekmezli karamalize soğanı ve ballı ekmeği ile damakları tatlı tatlı kandırmayı başarmış ve kabul görmüş olmalı ki bu sıralar pek çok kişiden beğendiklerini dinliyorum. Ben de denemenizi tavsiye ederim.
Notlar
:
Gelişime açık iki noktası; organik servis malzemesi ve hazır patates kızartması kullanmaları. İkisi de bu kalitede burger servis eden bir işletmeye pek yakışmıyor. Bir de mönüde #cheddar yazsalar da kullandıkları peynirin sarı burger olduğunu kabul ediyorlar. Gerçek cheddar kullanabilmek için araştırma yapacaklarmış, göreceğiz.
Puanlama
:


Yorum Yazın