Ara

House of B / Beşiktaş - İstanbul

Aynı ilçedeki diğer burgerler


Ad
:
House of B
Telefon
:
(0212) 236 27 47
Web Sitesi
E-Posta Adresi
Restoranın Türü
:
Burger Restoranı
Çalışma Saatleri
:
11:00 - 23:00
Şubesi Var mı?
:
Hayır
Restoran Özellikleri
:
#Beşiktaş #Akaretler’de, önceden Gile’nin olduğu yerde, yanılmıyorsam Ağustos 2017’de açılmış #HouseofB. Bu arada kendileri bunu birebir söylemese de, @whatsbeef’in bir benzeri gibi duruyorlar.
Fiyat Aralığı
:
6 TL - 32 TL
Yemek Puanı
:
Dekor Puanı
:
Servis Puanı
:
Denenen Burger Adı
:
Cheeseburger
Denenen Burger Puanı
:
Köftesi
:
Dana döş
Ne Eti
:
Yerli Dana
Hayvanın Neresinden
:
Döş, Kaburga
Kaç Gram
:
140 gr.
Nerede Pişiyor
:
Düz pişirme ızgarası (plate)
Baharatlar Neler
:
Tuz, karabiber
Diğer Malzemeler
:
Marul, domates, cheddar peyniri ve mönüde yazmayan ketçap ile mayonez
Tat
:
140 gr. köftesinin pişme derecesi sorulmadı. Bununla birlikte gelen köfte lezzetsiz olmamakla birlikte aşırı pişmişti. Burger restoranında bu pek de kabul edilemeyecek bir hata.
Notlar
:
Tüm siparişlerim içerisinde sorunsuz olan tek şey ekmekti. Yumuşak ve doygun ekmeği kendileri yapıyorlar diye biliyorum. Yemeğim kötü geçince detaylarını sorma ihtiyacı da duymadım. Mönüde cheeseburger’in karşısında içindeki malzemeler yazmasa da, burgerimde gelen domates ve göbek yeşilliğin kalın yaprağını kenara çıkarttım. Domatesli burger sevenler için sorun teşkil etmeyecektir ama dilimi hayli kalın ve gayri nizami kesildiğinden pek özenilmediğini belirtmem lazım. Ayrıca ekmeklere sosların sürüldüğünü de eklemem gerekiyor. Peyniri için mönüde #cheddar yazıyor olsa da muhtemele ekol ya da benzeri bir şirketin getirdiği orta kalite sarı eritme peyniri olduğunu düşünüyorum. Yaklaşık 140 gr. köfteli burgerin fiyatı 20 TL. Özetle, burgeri hariç yan ürünleriyle de instagramda önüme çıkan mekanın #coleslaw salatasını ve #chili patatesini sipariş ettim. Coleslaw sulanmış ve su kokulu, chili patates de koyması tatsız ve patatesleri soğuk geldi. Özetle, be yazık ki kötü bir burger deneyimini geride bıraktım. Mekanın yetkilileri de yorumlarıma kayıtsız kalmadı. Umarım dikkate alırlar.
Puanlama
:


Yorum Yazın