Ara

Piri Köfte & Burger / Konak - İzmir

Aynı ilçedeki diğer burgerler


Ad
:
Piri Köfte & Burger
Telefon
:
0 (232) 463 57 51
E-Posta Adresi
Restoranın Türü
:
Et Lokantası
Çalışma Saatleri
:
11:30 - 22:00, Pazar kapalı.
Şubesi Var mı?
:
Hayır
Restoran Özellikleri
:
konomi üniversitesi gastronomi bölümünden olduklarını bildiğim işletmecilerinin köfte ve burger konseptini birleştirdiği mekan, tasarım olarak İzmir’de en beğendiğim burgerci olarak karşımıza çıkıyor.
Fiyat Aralığı
:
8 TL - 45 TL
Yemek Puanı
:
Dekor Puanı
:
Servis Puanı
:
Denenen Burger Adı
:
Piri Burger
Denenen Burger Puanı
:
Köftesi
:
Dana döş
Ne Eti
:
Yerli Dana
Hayvanın Neresinden
:
Döş, Kaburga
Kaç Gram
:
150 gr.
Nerede Pişiyor
:
Kömür Izgara
Baharatlar Neler
:
Tuz
Diğer Malzemeler
:
Burger peyniri, kırmızı soğan turşusu, kıvırcık marul, domates ve özel piri sos
Tat
:
Sıkıştırılmış kömürde pişen 150 gr. köftenin pişirme derecesi sorulmadan orta-üst pişirilerek getirildi. Ayrıca fazla yoğurulduğu için sulu olduğunu da söyleyemeyeceğim. Herkesin unutmaması gereken bir detay paylaşayım, yağlılık ile sululuk benim için başka kavramlar. Ve Piri’de yediğim burgerin köftesi sulu değildi.
Notlar
:
Alsancak’ta, Reyhan’ın karşı sokağında 2017’nin sonbaharında açılan mekan, gayet temiz, derli-toplu bir ızgara dükkanı. Kendi yaptıkları ekmekleri reçete olarak sorunsuzdu. Benim sevdiğim bol tereyağlı ve olumlu anlamda dolgun süngerimsi yapı olmasa da sorunsuz bir reçete uygulanmıştı. Tek kusur, İzmir’de No 7 ve Pub Locale’in burgerlerinde de olan kalıp ve gramaj sorunuydu. Bu durumu ayrı bir postta anlatacağım. Ama şunu söyleyebilirim; asansörle çıkılabilecek burger yemekten hoşlananlardan değilim. Dizilimi kusurlu olan dolgu malzemelerinde ilgimi tek çeken şey, kendi yaptıkları hızlı soğan turşusuydu. Özellikli değildi ama özenilmişti. Bir MSA klasiği olan hızlı turşunun İzmir il sınırları içerisinde görülmesi sebebiyle şimdiden İzmir halkına esenlikler diliyorum :) Hardal yoğun özel sosları ise soğanlı üst ekmeğe değil, köftenin değmesi gereken alt ekmeğe sürülebilirdi. Bir de #HerSariPeynirCheddarDegildir! Yaklaşık 150 gr. köfteli burgerin fiyatı 15,95 TL.. Özetle 90’lık öğrenci 65 alınca öğretmen eleştirir ya, Piri’deki durum da bence o. Daha iyi burger yapma potansiyeli olup da “henüz” yapmayan bir işletme. Hayırlı olsun ve kolay gelsin derim.
Puanlama
:


Yorum Yazın